Zaznacz stronę

Na rynku aplikacji taksówkarskich coraz więcej jest konkurentów i możemy tak naprawdę wybierać spośród dziesiątek różnych dostawców. Część działa na zasadzie współdzielenia auta na dłuższych dystansach, inne to typowe zlecanie zarobkowego przewozu. Jak to działa?

Warszawa

Postanowiliśmy udać się do Stolicy, gdzie bez problemu powinny działać aplikacje zarówno dla osób dorabiających wożąc ludzi jak i dedykowane dla typowych firm z logo TAXI. Pierwszy rodzaj usług jest na pewno tańszy, ale nie do końca obecne przepisy pozwalają go uregulować i jednoznacznie przypisać do której z gałęzi transportu osób. Jednak zdecydowaliśmy się na przejazd trasą około 20 km, pod Pałac Kultury i Nauki, czyli turystyczne miejsce znane każdemu Polakowi. Korzystając z aplikacji ogólnoświatowej Uber mogliśmy przejechać te 20 km za ledwie 41 zł wliczając wszystkie opłaty z dojazdem, zamknięciem drzwi itp. Znacznie drożej, bo niemalże 55 zł kosztowała nas podróż z firmą taksówkarską udostępniającą swoją aplikację.

Dłuższe trasy w kraju

Na dłuższych dystansach jednak już znacznie mniej opłacają się typowe przewozy dedykowane. Tutaj górują aplikacje pozwalające zabrać pasażerów do swojego auta i zmniejszyć rachunek za paliwo. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu, osoba która nie chce zarobić a jedynie zmniejszyć koszt własnego przejazdu poniekąd z automatu otrzymuje niższą stawkę i płacimy za przejazd w jedną stronę. Kierowca Ubera lub taxi natomiast musi później wrócić na pusto. Da się jednak podróżować w tym kraju tanio, przyjemnie i bezproblemowo.