Zaznacz stronę

Poddając pod ocenę różnego rodzaju produkty warto jest je podzielić również ze względu na ich cenę i jakość względem niej. Wybraliśmy dwa identyczne co do zastosowania produkty, jeden to markowy żel pod prysznic o pojemności 500 mililitrów w cenie 14 zł będący produktem znanego koncernu. Drugi to natomiast najtańszy marketowy w cenie 3.99 o identycznej pojemności. Oba męskie.

Ocena opakowania

Droższy z produktów posiada praktyczne opakowanie pozwalające postawić go na zakrętce i w momencie, kiedy się on kończy uniknąć „kaszlenia” spowodowanego większą ilością powietrza. Także plastik jest przyjemny w dotyku a boki są delikatnie karbowane pozwalając na pewny chwyt nawet mokrymi dłońmi. Tańszy z produktów opakowany jest w butelkę przypominającą kształtem te przeznaczone do napojów, co uniemożliwia postawienie go na zakrętce. Ponadto oszczędności widać również w jakości zastosowanego plastiku.

Zawartość obu opakowań

Oba produkty mają służyć do kąpieli. Dlatego też najważniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz i walory użytkowe. Droższy z produktów jest znacznie bardziej gęsty, co sprawia wrażenie iż będzie on wystarczył na dłużej. Ponadto już z kilku kropel można uzyskać gęstą i obfitą pianę. W przypadku produktu budżetowego już na pierwszy rzut oka widoczna jest znacznie mniejsza gęstość. Ponadto zapach jest mniej przyjemny i znacznie mniej wydatny. Po kąpieli z użyciem droższego produktu skóra jest ponadto bardziej miękka i puszysta. Obu produktów można używać również do włosów.